| Gyártmány: | DOLMAR |
| Típus: | CX Taifun |
| Gyári szám: | |
| Gyűjtő: | Formanek Zsolt |
| Gyártó: | DOLMAR Maschinen-Fabrik GmbH & Co. |
| Sorozat, vagy típusszám: | 107 |
| Bevezetés éve: | 1960 |
| A gyártás felfüggesztése: | 1962 |
| Motorméret: | 110 cc (6.7 cu. in.) |
| Hengerek száma: | 1 |
| Henger furat: | |
| Dugattyú löket: | |
| Henger típusa: | Alumínium króm bevonattal |
| Vezérlési mód: | Résvezérlés |
| Teljesítmény LE: | 5.5 HP DIN |
| Tömeg: | 12 kg. (26.4 lbs.) |
| Kezelési típus: | Egy kezelős |
| Markolat rendszer: | Merev |
| Láncfék: | Nincs |
| Kuplung: | Centrifugális |
| Meghajtás típusa | Direkt |
| Felépítés: | Magnézium ötvözet ház |
| Gyújtás: | Bosch |
| Porlasztó: | Tillotson HL sorozat |
| Porlasztó komplett felújító készlet: | |
| Porlasztó membrán készlet: | |
| Olajozás: | Állítható olajozás, a szivattyú a berántó külső oldalán helyetkedikn el, a főtengely hajtja. |
| Maximális fordulatszám RPM: | 6000 |
| Alapjárati fordulatszám RPM: | |
| Gyújtás időzítés: | 3.4 mm a FHP előtt |
| Megszakító hézag: | 0.3 - 0.4 mm |
| Lendkerék / Gyújtótekercs hézag: | 0.25 to 0.39 mm (0.010 to 0.015 in.) |
| Gyújtógyertya típusa: | Bosch |
| Gyújtógyertya hézag: | 0.5 mm (0.020 in.) |
| Főtengelycsapágy típusa: | Görgős csapágy |
| Üzemanygtank: | 1.1 liter |
| Keverék: | 25:1 |
| Ajánlott benzin: | 95 |
| Ajánlott keverék olaj: | |
| Lánc osztás: | .404 in. |
| Lánc típus: | Dolmar Silver Arrow chipper |
| Vezető típusa: | |
| Legrövidebb vezető: | |
| Leghosszabb vezető: | |
| Szín séma: | Sárga, zöld hengerfedéllel és tankkal |
| Festék kódok: | |
| Robbantott ábra: | |
| Szervizelési útmutató: | |
| Megjegyzések: | |