| Gyártmány: | HUSQVARNA |
| Típus: | 180 S |
| Gyári szám: | 248752 |
| Gyűjtő: | Formanek Zsolt |
| Gyártó: | HUSQVARNA VAPENFABRIKS AB Husqvarna, Svédország |
| Sorozat, vagy típusszám: | |
| Bevezetés éve: | 1969 |
| A gyártás felfüggesztése: | |
| Motorméret: | 77 ccm |
| Hengerek száma: | 1 |
| Henger furat: | 52 mm |
| Dugattyú löket: | 36 mm |
| Henger típusa: | Alumínium króm bevonattal |
| Vezérlési mód: | Résvezérés |
| Teljesítmény LE: | 4,5 LE |
| Tömeg: | 7.5 kg |
| Kezelési típus: | Egy kezelős |
| Markolat rendszer: | Anti-vibraciós |
| Láncfék: | nincs |
| Kuplung: | Centrifugális |
| Meghajtás típusa | Direkt |
| Felépítés: | Magnézium ötvözet ház |
| Gyújtás: | Bosch |
| Porlasztó: | Tillotson HS-122A series |
| Porlasztó komplett felújító készlet: | RK-23HS |
| Porlasztó membrán készlet: | DG-5HS/T |
| Olajozás: | Automatikus |
| Maximális fordulatszám RPM: | 7200 |
| Alapjárati fordulatszám RPM: | |
| Gyújtás időzítés: | |
| Megszakító hézag: | |
| Lendkerék / Gyújtótekercs hézag: | Fix |
| Gyújtógyertya típusa: | Bosch WKA 175 T, Champion CJ-8 |
| Gyújtógyertya hézag: | |
| Főtengelycsapágy típusa: | Golyóscsapágy |
| Üzemanygtank: | 700 ml |
| Keverék: | 25:1 |
| Ajánlott benzin: | 95 |
| Ajánlott keverék olaj: | kétütemű motorolaj |
| Lánc osztás: | 3/8 in. |
| Lánc típus: | |
| Vezető típusa: | 17 link |
| Legrövidebb vezető: | 33 cm (13 in.) |
| Leghosszabb vezető: | 61 cm (24 in.) |
| Szín séma: | Husqvarna narancssárga |
| Festék kódok: | |
| Robbantott ábra: | Robbantott ábra Husqvarna 180S, 280S |
| Szervizelési útmutató: | |
| Megjegyzések: | |