| Gyártmány: | DOLMAR |
| Típus: | CA |
| Gyári szám: | 113/609765 |
| Gyűjtő: | Formanek Zsolt |
| Gyártó: | DOLMAR Maschinen-Fabrik GmbH & Co. Hamburg, Németország |
| Sorozat, vagy típusszám: | 113 |
| Bevezetés éve: | 1966 |
| A gyártás felfüggesztése: | 1978 |
| Motorméret: | 56 cc (3.4 cu. in.) |
| Hengerek száma: | 1 |
| Henger furat: | 42 mm (1.65 in.) |
| Dugattyú löket: | 40 mm (1.57 in.) |
| Henger típusa: | Alumínium króm bevonattal |
| Vezérlési mód: | Résvezérlés |
| Teljesítmény LE: | 3.8PS |
| Tömeg: | 7.98 kg 43 cm-es vezetővel és lánccal |
| Kezelési típus: | Egy kezelős |
| Markolat rendszer: | Merev, vagy anti-vibraciós |
| Láncfék: | Nincs |
| Kuplung: | Centrifugális |
| Meghajtás típusa | Direkt |
| Felépítés: | Magnézium ötvözet ház |
| Gyújtás: | Bosch |
| Porlasztó: | Tillotson HS-28C |
| Porlasztó komplett felújító készlet: | RK-23HS |
| Porlasztó membrán készlet: | DG-3HS/T |
| Olajozás: | Állítható olajozás, a szivattyú a berántó külső oldalán helyetkedikn el, a főtengely hajtja. |
| Maximális fordulatszám RPM: | 7000 |
| Alapjárati fordulatszám RPM: | |
| Gyújtás időzítés: | 2.0 mm a felső holtpont előtt |
| Megszakító hézag: | 0.4mm (0.016 in.) |
| Lendkerék / Gyújtótekercs hézag: | 0.25 to 0.39 mm (0.010 to 0.015 in.) |
| Gyújtógyertya típusa: | Bosch WK225 T1 |
| Gyújtógyertya hézag: | 0.5mm (0.020 in.) |
| Főtengelycsapágy típusa: | Golyóscsapágy |
| Üzemanygtank: | 0.65 liter |
| Keverék: | 25:1 |
| Ajánlott benzin: | 95 |
| Ajánlott keverék olaj: | SAE 30 |
| Lánc osztás: | 3/8 in. |
| Lánc típus: | Dolmar Silver Arrow chipper |
| Vezető típusa: | 19 link |
| Legrövidebb vezető: | 43 cm (17 in.) |
| Leghosszabb vezető: | 50 cm (20 in.) |
| Szín séma: | Dolmar narancssárga |
| Festék kódok: | |
| Robbantott ábra: | Dolmar CA |
| Szervizelési útmutató: | |
| Megjegyzések: | Két változata volt, merev és anti-vibrációs markolattal is gyártották. |